HIT ÉS REMÉNY
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vallások, izmusok...

2 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

Vallások, izmusok... - Page 2 Empty Re: Vallások, izmusok...

Témanyitás by Admin Szomb. Aug. 29, 2015 12:20 pm

A "vallást" !

Megörököltem én apámtól és anyámtól, megkereszteltek, minek az ujjá születés?
-
Foglalkozzon vele a "nyavaja" van bajom elég!
Mondtam volna ha, kérdezték volna de, nem tette senki - "Evangélistával" hírből sem találkoztam, a lehető legnagyobb szükségben se!
-
Isten döntött fölöttem (házasságom, családom fölött) - megadta az "eszközöket", nem egyszerre ám, sorjában és - Várt?


( a kiemelés  a "nyomaték" kedvéért történt))

-


János Evang. 3. rész

 1. Vala pedig a farizeusok közt egy ember, a neve Nikodémus, a zsidók főembere:
 2. Ez jöve Jézushoz éjjel, és monda néki: Mester, tudjuk, hogy Istentől jöttél tanítóul; mert senki sem teheti e jeleket, a melyeket te teszel, hanem ha az Isten van vele.
 3. Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.
 4. Monda néki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajjon bemehet-é az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-é?
 5. Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.
 6. A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.
 7. Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.
 8. A szél fú, a hová akar, és annak zúgását hallod, de nem tudod honnan jő és hová megy: így van mindenki, a ki Lélektől született.
 9. Felele Nikodémus és monda néki: Mimódon lehetnek ezek?
 10. Felele Jézus és monda néki: Te Izráel tanítója vagy, és nem tudod ezeket?
 11. Bizony, bizony mondom néked, a mit tudunk, azt mondjuk, és a mit látunk, arról teszünk bizonyságot; és a mi bizonyságtételünket el nem fogadjátok.
 12. Ha a földiekről szóltam néktek és nem hisztek, mimódon hisztek, ha a mennyeiekről szólok néktek?
 13. És senki sem ment fel a mennybe, hanemha az, a ki a mennyből szállott alá, az embernek Fia, a ki a mennyben van.
 14. És a miképen felemelte Mózes a kígyót a pusztában, akképen kell az ember Fiának felemeltetnie.
 15. Hogy valaki hiszen ő benne, el ne veszszen, hanem örök élete legyen.
 16. Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.
 17. Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa.
 18. A ki hiszen ő benne, el nem kárhozik; a ki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.
 19. Ez pedig a kárhoztatás, hogy a világosság e világra jött, és az emberek inkább szerették a sötétséget, mint a világosságot; mert az ő cselekedeteik gonoszak valának.
 20. Mert minden, a ki hamisan cselekszik, gyűlöli a világosságot és nem megy a világosságra, hogy az ő cselekedetei fel ne fedessenek;
 21. A ki pedig az igazságot cselekszi, az a világosságra megy, hogy az ő cselekedetei nyilvánvalókká legyenek, hogy Isten szerint való cselekedetek.

 22. Ezután elméne Jézus az ő tanítványaival a Júdea földére; és ott időzék velök, és keresztele.
 23. János pedig szintén keresztel vala Énonban, Sálemhez közel, mert ott sok volt a víz. És oda járulának és megkeresztelkedének.
 24. Mert János még nem vetteték a tömlöczbe.
 25. Vetekedés támada azért a János tanítványai és a judeaiak között a mosakodás felől.
 26. És menének Jánoshoz és mondának néki: Mester! A ki veled vala a Jordánon túl, a kiről te bizonyságot tettél, ímé az keresztel, és hozzá megy mindenki.
 27. Felele János és monda: Az ember semmit sem vehet, hanem ha a mennyből adatott néki.
 28. Ti magatok vagytok a bizonyságaim, hogy megmondtam: Nem vagyok én a Krisztus, hanem hogy ő előtte küldettem el.
 29. A kinek jegyese van, vőlegény az; a vőlegény barátja pedig, a ki ott áll és hallja őt, örvendezve örül a vőlegény szavának. Ez az én örömem immár betelt.
 30. Annak növekednie kell, nékem pedig alább szállanom.
 31. A ki felülről jött, feljebb való mindenkinél. A ki a földről való, földi az és földieket szól; a ki a mennyből jött, feljebb való mindenkinél.
 32. És arról tesz bizonyságot, a mit látott és hallott; és az ő bizonyságtételét senki sem fogadja be.
 33. A ki az ő bizonyságtételét befogadja, az megpecsételte, hogy az Isten igaz.
 34. Mert a kit az Isten küldött, az Isten beszédeit szólja; mivelhogy az Isten nem mérték szerint adja a Lelket.
 35. Az Atya szereti a Fiút, és az ő kezébe adott mindent.
 36. A ki hisz a Fiúban, örök élete van; a ki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta.

-
Nikodémus nem lehetett egy ifjonc, neki vénségére nyílt  a "kapu"....!

-
Kinek hogyan...


A hozzászólást Admin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Aug. 29, 2015 12:32 pm-kor.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Vallások, izmusok... - Page 2 Empty Re: Vallások, izmusok...

Témanyitás by Zoli Szomb. Aug. 29, 2015 11:15 am

cheers Nahát !
Zoli
Zoli

Hozzászólások száma : 4
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

Vissza az elejére Go down

Vallások, izmusok... - Page 2 Empty Re: Vallások, izmusok...

Témanyitás by Admin Pént. Aug. 28, 2015 9:21 pm

Nem!
Egy kicsit sem voltam hívő, kersztény Istent félő...stb !

Sőt, éltem a magam életét de, nem becstelenségben!
Én nem tudhatom neked mely értékrendbe sorolható; a becsület!
Mondok pld. - szakmunkát végezve - soha - soha el nem vittem magam számára - a használt anyagból - egyetlen morzsányit se. - Nem kerűltem hazugságba, még akkor sem ha, eltanácsoltak a m.helyről vagy lejáratottság gyanúja  merűlt volna fel. Nem vettem el senki pénzét ha, találtam pld. a seregbe, megvártam míg egyedűl maradtam a körletbe, ahol középre helyeztem a "stokit" rátettem a talált pénzt ( rákócziötvenft.)) és kimentem onnan, vigye aki akarja...
-
Nekem ez a becsület!
-

A történet konklúziója végül is az, h UJJÁ SZÜLETTEM!

Katarzis erejű változást éltem meg, betöltött a békesség, a megbékéltetés szentsége!

Már ott a kórházban másnap egészen jól lettem, felkeltem, bár beteg, inzulinos cukros maradtam de!
Isten azonnal megbízatást adott.
Néhány nap után kértem az emitálást hiszen nem volt értelme az ágyat húzni.
A kibocsátás napján, felöltözve vártam a mentőt, táskát elkészítve - lézegtem.
-
A következő esett meg; amint ott tébláboltam, az egyik nővérke, akit nem is nagyon láttam addig, szóval keveset, oda jött hozzám a kórterembe. Nézett rám szép szemével, arcával és leült az ágyamra. Ült. És ült csendben. ...Kezdett a szituáció kínossá válni. Ő ült. - Kénytelen voltam kérdezni mert ott ültünk egymás mellet, csendesen és feszélyezetten...; nővérke? Segíthetek valamiben? Esetleg van valami gond? - Netán a táskát kívánná megtekinteni? - Hiányzik valami?
-
Ő ült de, ekkorra már a könnyei jöttek és erős zokogással elkezdte mondani; elővezetés nélkül, bele a közepébe, mondta...." a férjem" megcsal...és stb...stb...stb !
Szegényke, nem értettem ennyire gyönyörű nőt mert az volt, szép arcú, szép szemű szép alakú, szép mellű és még a hangja is szép volt. Mért csal meg egy férj....ÉS ISTEN!

Az UJJÁ SZÜLETÉSEM KÖVETŐEN PÁR NAPRA!

ELŐHÍVOTT!
-
A lelkigondozásra - az Evangéliumának szólására!
-
Foggalmam nem volt mi az az Evangélium ki az az Isten!
-
SZÓLTAM!

AMIM VOLT!
-
"A" MEGTAPASZTALÁSOMAT!

...és ez így van mai napig - Isten előhív ha, Ő ÚGY ADJA!
-
Jézus a Krisztus nevében így volt igaz, Isten engem úgy segéljen!

Ámen. ... Hallelujah.


A hozzászólást Admin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Aug. 29, 2015 11:45 am-kor.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Vallások, izmusok... - Page 2 Empty Re: Vallások, izmusok...

Témanyitás by Zoli Pént. Aug. 28, 2015 7:35 pm

Köszi , hogy leírtad !
Annyit kérdeznék még , hogy ekkor már úgymond hívő voltál ?
Zoli
Zoli

Hozzászólások száma : 4
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

Vissza az elejére Go down

Vallások, izmusok... - Page 2 Empty Re: Vallások, izmusok...

Témanyitás by Admin Pént. Aug. 28, 2015 6:28 pm

Az eset 26. -évvel ezelőtt történt!
-
A néhány napos újszülött leány gyermekem, lyukas szívvel született, pitvari és kamrai többszörös kisebb nagyobb szívsövény - hiányosságaival!

Gyakorlatilag az első percétől kezdve a halálán volt, kéken, oxigén hiányosan, fuldokolva, fertőzésnek kitéve, tüdő gyulladásnak, hasonlóaknak!
Tudtuk hatalmas küzdelmek elé nézünk, akár a halálnak is, aki jön és nem tétovázik. Rohamaival ostromolta a gyermek testét, a mi idegrendszerünket, kínzott és gyötört ahol ért, alpári mulasztásokkal, emberi gyarlóságokkal, a technika lepusztításával, még esetenként az időjárással is!
Nagyon nehéz szakasz az efféle egy ember életének! Megviselte házasságunk és így volt a nagyobbik leányunkkal, aki mindössze pár éveske volt csak. A Botalvezeték elkötése után négy hónaposan combocskájának erén keresztűl megtükrözték, h a későbbi operációra fényt deríthessenek ill. az addigi állapotának megörzése érdekében. Mindezek után tizhónapos korában operálták - nagy műtéttel. Tizenkét órán át és közel húsz személy harcolt létezéséért!
-
A közel egy év alatt én magam is lerongyolódtam, rám dőlt egy akkora tégla fal egy darabban mint egy pinpong asztal, gerincem megroppantva, hogy aztán épülés közben, megfertőzzön egy vírus, súlyos hasmenést okozva sőt aztán a cukrosság is, az életemre törve!

HKÉ-be kerűltem az "Alsőerdősori" kórházban tusakodtam egy este amikor - LÁTOMÁSOM VOLT!
-
Ez a konkrét eset; Egy nagy szobányi térbe kerültem amelynek minden oldalát és egész terét láttam. Ez a "tér" elmondhatatlan arany színű fény volt, ragyogott, ragyogása nem pulzált, semmit sem tett a teljességén kívül! A közepén láttam egy trónust. A trónus királyi volt, szín aranyból és mint a papok arany palástja oly díszes faragás borította a háttámlájával együtt. Ez a támla a rajta ülő fölé ért. Szín arany és ragyogó, fényes a fényességben, dicsőséget árasztó. Ezen a trónuson ült egy férfiú. A férfiú szép volt, koros de, nem vén, ezüstös szakállal, megyírottal, haja szintén. Fején egyszerű arany korona. Öltözete szín arany, hasonlatos a papokéhoz, melkasán széles fehér övvel. Mintázata hasonlatos a trónuséhoz. A férfi két kezét a trón karfáján tartotta. Lába, azaz lába alatt tűztenger, izzó olvadó folyékony-fémszerű talán mint egy láva anyaga. Lába ezen nyugodott!
-
Én, aki síránkoztam - gyermekem és a magam életéért, előtte térdeltem, amit szintén láttam - e térben - mint ha kívül volnék - magamtól - külön fenn lebegve...sírtam tehát térdeimen, s érveltem, könyörögtem, kínlódva-vergődve szívemben.
Egy rövidke ideig tartott, néhány percig? - Meg nem mondhatom ennyi év után.....!

A Trónján Ülő, ekkor felemelte jobb kezét, fejem fölé tartva, reám nézve, szemeimbe mondva, addig soha nem hallott, nem tapasztalt égi és szeretettől dörgő hangon; "MEGKEGYELMEZEK" !

-
Tudod - Zoli!
Akkor a bűnök okozta sebek - re "kaptam kegyelmet"!

-
Mert a bűn zsoldja = a halál!



Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Vallások, izmusok... - Page 2 Empty Re: Vallások, izmusok...

Témanyitás by Zoli Pént. Aug. 28, 2015 4:39 pm

De mit kegyelmezett meg neked ?  Azt , hogy élj tovább ezen a bolygón ? Szóval nem tiszteletlenségből kérdezném , csupán érdekelne .
Zoli
Zoli

Hozzászólások száma : 4
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

Vissza az elejére Go down

Vallások, izmusok... - Page 2 Empty Vallások, izmusok...

Témanyitás by Admin Pént. Aug. 28, 2015 12:12 pm

Vallások, izmusok, irányzatok, elvek, hangok, szavak és megbujtatott elvtelenségek - magyarán a gerinctelenség...meg minden "vacak"...!
-
Újra csak azt tudom mondani mint a másik topicban; húúú........
-
Közel sem vagyok "vallást tanító" szakértő sem, az ismereteim csekélyek de, van kínom és mélységes felháborodottságom!
-
Ez! - Elég-séges az útkereséshez, a "járáshoz"!
-
Létezésem a föld bolygón ne, hogy már hiábavalóvá váljon mikor itt az EXODUS, a "kilátástalanság" !
-
Van!
Aki a szószék előtt áll. Van aki mögötte. Van aki bombát gyárt. Van aki eldobja. Van aki szektavezér. Van aki alatvalója. Van aki.....

Eddig "senki voltam"!
-
Most rám tört a feltűnési vágy!


-
AKI A SZÍVÉBEN HISZ!
AZ VALLÁST IS TESZ!

Gondolattal.

Szóval.

És cselekedettel!
-
LEÍROM - NÉKED!
-
LÁTTAM!
A TRÓNUSÁN ÜLŐT!
-
AKI - KEZÉT! - Fejem fölé helyezte mondván; "MEGKEGYELMEZEK"!



Csak engem szeret....?
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Vallások, izmusok... - Page 2 Empty Re: Vallások, izmusok...

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.