HIT ÉS REMÉNY
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

2 posters

7 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van! - Page 7 Empty Re: Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

Témanyitás by Admin Vas. Aug. 30, 2015 9:03 am

Atyám.
-
Mért vigyek magammal terheket?
Rád nézek és látom - KI Vagy!
-

Zsolt. 32. rész

1. Dávid tanítása. Boldog az, a kinek hamissága megbocsáttatott, vétke elfedeztetett.
2. Boldog ember az, a kinek az Úr bűnt nem tulajdonít, és lelkében csalárdság nincsen.
3. Míg elhallgatám, megavultak csontjaim a napestig való jajgatás miatt.
4. Míg éjjel-nappal rám nehezedék kezed, életerőm ellankadt, mintegy a nyár hevében. Szela.
5. Vétkemet bevallám néked, bűnömet el nem fedeztem. Azt mondtam: Bevallom hamisságomat az Úrnak - és te elvetted rólam bűneimnek terhét. Szela.
6. Azért hozzád fohászkodjék minden kegyes, alkalmas időben. Bár a nagy vizek áradnának, nem juthatnak azok el ő hozzá.
7. Te vagy oltalmam, te mentesz meg veszedelemtől; végy körül engem a szabadulás örömével! Szela.
8. Bölcscsé teszlek és megtanítlak téged az útra, a melyen járj; szemeimmel tanácsollak téged.
9. Ne legyetek oktalanok, mint a ló, mint az öszvér, a melyeknek kantárral és zabolával kell szorítani az állát, mert nem közelít hozzád.
10. Sok bánata van a gonosznak, de a ki bízik az Úrban, kegyelemmel veszi azt körül.
11. Örüljetek az Úrban, vigadozzatok ti igazak! Örvendezzetek mindnyájan ti egyeneslelkűek!

-

Ámen. ... Hallelujah.


Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van! - Page 7 Empty Re: Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

Témanyitás by Admin Szomb. Aug. 29, 2015 8:51 am

Atyám.
-


Zsoltárok könyve 23. rész

1. Dávid zsoltára. Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
2. Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
3. Lelkemet megvidámítja, az igazság ösvényein vezet engem az ő nevéért.
4. Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy; a te veszsződ és botod, azok vigasztalnak engem.
5. Asztalt terítesz nékem az én ellenségeim előtt; elárasztod fejem olajjal; csordultig van a poharam.
6. Bizonyára jóságod és kegyelmed követnek engem életem minden napján, s az Úr házában lakozom hosszú ideig.



Ámen. ... Hallelujah.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van! - Page 7 Empty Re: Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

Témanyitás by Admin Pént. Aug. 28, 2015 10:09 am

Atyám.

Mai napra tartogatsz - e ?
Számomra a Kegyelemből?
Beljebb jutni az Örökség Tárházába?

Atyám.
Szent! - Fiadnak Országlása!
-
Igen Szent!
-
Merre lépek, harcolnak -
küzdenek Trónod Előtt!
-
Holott - Szent a Hely!
Amiben Lakozol!
-
Atyám.

Ámen. ... Hallelujah.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van! - Page 7 Empty Re: Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

Témanyitás by Admin Csüt. Aug. 27, 2015 10:24 pm

Atyám.
-
Gondoltam.
És Te megelőztél.
Gondoltam.
És Te újra megelőztél...
Atyám.
-
Megfontoltabbá leszek, s
nem bátortalan!
-
Nagyot kérni!
-
Szólhatom hangos szóval?
-
Nagy Vagy Te!

-

Ámen. Hallelujah.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van! - Page 7 Empty Re: Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

Témanyitás by Admin Szer. Aug. 26, 2015 5:29 pm

Atyám.
-
Szemeim látják a mezőt,
nagy és árnyat adó
ligeteid között.
Mily sok a fű és a
sok fűben mily sok a tarka virág!
-
Atyám.
Ilyen a Remény!
A sok szép virág!
-
S jőni fog a leány, menyasszony lesz
és felveszi fehér ruháját.
Hogy vigye; csokorba szedett - virágát!
-
Atyám.

Meghajtom térdeim!


Ámen. ... Hallelujah.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van! - Page 7 Empty Re: Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

Témanyitás by Admin Kedd Aug. 25, 2015 7:52 pm

Atyám.
-
Érezhettem a "tüzet"!
Megtapasztalhattam kegyelmed!

Atyám.
-
Én már "ismerem" és
sokan vannak akik még nem!
-
Atyám.
-
Még...még és még... többet!
Köszönöm - e napot!
-
Atyám.

Ámen. ... Hallelujah.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van! - Page 7 Empty Re: Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

Témanyitás by Admin Kedd Aug. 25, 2015 10:21 am

Atyám.
-
Szeretem a "parancsolatokat"!
Kedvesek előttem.
Felkeltem, s lelkem rátekintett
az Evangéliumra.
Szent Az!
Igen Szent!
-
Nem láttam Apostolaidat!
Nem járt köröttem
hangos tanításaik!
De! - Te!
Elküldted a Szent Szellemet!
-
Atyám.
Köszönöm!
Hálásan köszönöm Néked!
-
Jézus! - Krisztus!
-
Nagy Király!
Élő Úr Vagy Te!
-
Urak Ura!
A Szeretet!
-
Jézus!
Köszönöm Áldozati Készséged!
Bensőmből!

Ámen. ... Hallelujah.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van! - Page 7 Empty Re: Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

Témanyitás by Admin Hétf. Aug. 24, 2015 10:01 pm

Atyám.
-
Jézus személye,
izgalmi állapotba hozta a világot
- akkor.
Állapota ( a világnak) nem lett örömmé!
Azóta sem!
-
Atyám.
Szükséget látunk, a
hitben járók is!
-
Támogass meg ezekben az időkben,
felettébb!
Mert nagy a Te Jóságod és Bölcsességed!
-
Atyám.
Köszönöm!

Ámen. ... Hallelujah.


A hozzászólást Admin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Aug. 25, 2015 10:25 am-kor.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van! - Page 7 Empty Re: Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

Témanyitás by Admin Hétf. Aug. 24, 2015 5:36 pm

Értem.
Azt hiszem, egy kicsit értem...
-
Én "annak előtte" sohse láttam bibliát!
Most úgy vélem, ez a sok lapos és egybe szerkesztett írás voltaképp egyféle; "tudósítás"!
Infó-halmaz!
-
Ezen a ponton neuralgizáló!
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van! - Page 7 Empty Re: Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

Témanyitás by Zoli Hétf. Aug. 24, 2015 5:21 pm

A bibliával nem , de a történetekkel némileg .
Inkább lennék olyan gyermeki lelkületű , aki mesében jobban el tudja fogadni az írást , mint egy szövegkörnyezetben .
Zoli
Zoli

Hozzászólások száma : 4
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

Vissza az elejére Go down

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van! - Page 7 Empty Re: Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

Témanyitás by Admin Vas. Aug. 23, 2015 8:16 pm

No, h megértsed, hozok egy kifejezetten nyavajgós imát is!
Tényleg nyavajog ez az ószövetségi ember?
-
Nekem úgy tűnik; tehetetlen!
-

Zsoltár 119.

145. Teljes szívből kiáltok hozzád, hallgass meg, Uram! megtartom a te rendeléseidet.
146. Segítségül hívlak: tarts meg engem, és megőrzöm a te bizonyságaidat.
147. Hajnal előtt felkelek, kiáltok hozzád; a te beszédedben van reménységem.
148. Szemeim megelőzik az éjjeli őrséget, hogy a te beszédedről gondolkodjam.
149. Hallgasd meg az én szómat a te kegyelmességed szerint, Uram! Eleveníts meg a te jóvoltod szerint!
150. Közelgetnek hozzám az én gonosz háborgatóim, a kik a te törvényedtől messze távoztak.
151. Közel vagy te, Uram! és minden te parancsolatod igazság.
152. Régtől fogva tudom a te bizonyságaid felől, hogy azokat örökké állandókká tetted.
153. Lásd meg az én nyomorúságomat és szabadíts meg engem; mert a te törvényedről nem felejtkezem el!
154. Te perelj peremben és ments meg; a te beszéded szerint eleveníts meg engem!
155. Távol van a gonoszoktól a szabadítás, mert nem törődnek a te rendeléseiddel.
156. Nagy a te irgalmasságod, Uram! A te ítéletid szerint eleveníts meg engem.
157. Sokan vannak az én háborgatóim és üldözőim, de nem térek el a te bizonyságaidtól.
158. Láttam a hűteleneket és megundorodtam, hogy a te mondásodat meg nem tartják.
159. Lásd meg Uram, hogy a te határozataidat szeretem; a te kegyelmességed szerint eleveníts meg engem!
160. A te igédnek summája igazság, és a te igazságod ítélete mind örökkévaló.
161. A fejedelmek ok nélkül üldöztek engem; de a te igédtől félt az én szívem.
162. Gyönyörködöm a te beszédedben, mint a ki nagy nyereséget talált.
163. A hamisságot gyűlölöm és útálom; a te törvényedet szeretem.
164. Naponként hétszer dicsérlek téged, a te igazságodnak ítéleteiért.
165. A te törvényed kedvelőinek nagy békességök van, és nincs bántódásuk.
166. Várom a te szabadításodat, oh Uram! és a te parancsolataidat cselekszem.
167. Az én lelkem megtartja a te bizonyságaidat, és azokat igen szeretem.
168. Megtartom a te határozataidat és bizonyságaidat, mert minden útam nyilván van előtted.
169. Oh Uram! hadd szálljon az én könyörgésem a te színed elé; tégy bölcscsé engem a te igéd szerint.
170. Jusson elődbe az én imádságom; a te beszéded szerint szabadíts meg engem!
171. Ajkaim dicséretet zengjenek, mert megtanítasz a te rendeléseidre.
172. Nyelvem a te beszédedről énekel, mert minden parancsolatod igaz.
173. Legyen segítségemre a te kezed, mert a te határozataidat választottam!
174. Uram! vágyódom a te szabadításod után, és a te törvényed nékem gyönyörűségem.
175. Éljen az én lelkem, hogy dicsérjen téged, és a te ítéleteid segítsenek rajtam!
176. Tévelygek, mint valami elveszett juh: keresd meg a te szolgádat; mert a te parancsolataidat nem felejtettem el!

-
Zoli!
Egy kicsit járatos vagy a bibliában?
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van! - Page 7 Empty Re: Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

Témanyitás by Admin Vas. Aug. 23, 2015 8:10 pm

Egyszerűen csak értelmét vesztette

Igen.
Ráébredés bennem, ott van a szívemben! Szét is pumpálja sejtjeibe de, mondtam, piszokúl fáj és annyi!
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van! - Page 7 Empty Re: Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

Témanyitás by Admin Vas. Aug. 23, 2015 8:06 pm

Gondoltam; beteszek ide egy unicumot!

Aztán válaszolok neked - Zoli.



János Evangyélioma 17. rész

 1. Ezeket beszélte Jézus; és felemelé szemeit az égre, és monda: Atyám, eljött az óra; dicsőítsd meg a te Fiadat, hogy a te Fiad is dicsőítsen téged;
 2. A miként te hatalmat adtál néki minden testen, hogy örök életet adjon mindennek, a mit néki adtál.
 3. Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust.
 4. Én dicsőítettelek téged e földön: elvégeztem a munkát, a melyet reám bíztál, hogy végezzem azt.
 5. És most te dicsőíts meg engem, Atyám, te magadnál azzal a dicsőséggel, a melylyel bírtam te nálad a világ létele előtt.
 6. Megjelentettem a te nevedet az embereknek, a kiket e világból nékem adtál: tiéid valának, és nékem adtad azokat, és a te beszédedet megtartották.
 7. Most tudták meg, hogy mindaz te tőled van, a mit nékem adtál:
 8. Mert ama beszédeket, a melyeket nékem adtál, ő nékik adtam; és ők befogadták, és igazán megismerték, hogy én tőled jöttem ki, és elhitték, hogy te küldtél engem.
 9. Én ezekért könyörgök: nem a világért könyörgök, hanem azokért, a kiket nékem adtál, mert a tiéid.
 10. És az enyémek mind a tiéid, és a tiéid az enyémek: és megdicsőíttetem ő bennök.
 11. És nem vagyok többé e világon, de ők a világon vannak, én pedig te hozzád megyek. Szent Atyám, tartsd meg őket a te nevedben, a kiket nékem adtál, hogy egyek legyenek, mint mi!
 12. Mikor velök valék a világon, én megtartám őket a te nevedben; a kiket nékem adtál, megőrizém, és senki el nem veszett közülök, csak a veszedelemnek fia, hogy az írás beteljesüljön.
 13. Most pedig te hozzád megyek; és ezeket beszélem a világon, hogy ők az én örömemet teljesen bírják ő magokban.
 14. Én a te ígédet nékik adtam; és a világ gyűlölte őket, mivelhogy nem e világból valók, a mint hogy én sem e világból vagyok.
 15. Nem azt kérem, hogy vedd ki őket e világból, hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól.
 16. Nem e világból valók, a mint hogy én sem e világból vagyok.
 17. Szenteld meg őket a te igazságoddal: A te ígéd igazság.
 18. A miképen te küldtél engem e világra, úgy küldtem én is őket e világra;
 19. És én ő érettök oda szentelem magamat, hogy ők is megszenteltekké legyenek az igazságban.
 20. De nemcsak ő érettök könyörgök, hanem azokért is, a kik az ő beszédökre hisznek majd én bennem;
 21. Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem.
 22. És én azt a dicsőséget, a melyet nékem adtál, ő nékik adtam, hogy egyek legyenek, a miképen mi egy vagyunk:
 23. Én ő bennök, és te én bennem: hogy tökéletesen egygyé legyenek, és hogy megismerje a világ, hogy te küldtél engem, és szeretted őket, a miként engem szerettél.
 24. Atyám, a kiket nékem adtál, akarom, hogy a hol én vagyok, azok is én velem legyenek; hogy megláthassák az én dicsőségemet, a melyet nékem adtál: mert szerettél engem e világ alapjának felvettetése előtt.
 25. Igazságos Atyám! És e világ nem ismert téged, de én ismertelek téged; és ezek megismerik, hogy te küldtél engem;
 26. És megismertettem ő velök a te nevedet, és megismertetem; hogy az a szeretet legyen ő bennök, a mellyel engem szerettél, és én is ő bennök legyek.

-
Jézus.
Ezt az imát intézte Istenhez pld. okáért a káromkodás bűnétől történő szabadulásért is! ( a többiért - is ))
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van! - Page 7 Empty Re: Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

Témanyitás by Zoli Vas. Aug. 23, 2015 7:59 pm

Admin írta:Jut eszembe - ezek szerint - "beégtél" önön magad előtt is.
Szégyelted...
velem is megtörtént de, nem megy.
Hogy kezdjek hozzá?
Már erre a tudatra "bepörgök".

Hát nem mondanám igazán , hogy szégyelltem volna . Egyszerűen csak értelmét vesztette a számomra , nem volt miért .  Pontosabban ha lett volna miért is , valahogy elmaradt , talán az évek alatt felgyülemlett hiábavalósága miatt .
De ugyan ez volt az oka a konfrontálódás elhagyásának is . Az egót úgy sem lehet meggyőzni arról , hogy nincs igaza .
Zoli
Zoli

Hozzászólások száma : 4
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

Vissza az elejére Go down

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van! - Page 7 Empty Re: Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

Témanyitás by Zoli Vas. Aug. 23, 2015 7:56 pm

Igazság az , hogy szép szavakkal is lehet nyírni a másikat és rútakkal is lehet simogatva egyengetni .
A szándék ami mögötte van , volna a lényeg . Azt hiszem ez a fontos . A rúttal csak egy a baj , hogy félre lehet érteni . Hmm a szépet is mondjuk ebben igazad lehet . Nem tudom , nekem egyszerűen csak nem hiányzik a rút , megvagyok nélküle .
Zoli
Zoli

Hozzászólások száma : 4
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

Vissza az elejére Go down

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van! - Page 7 Empty Re: Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

Témanyitás by Admin Vas. Aug. 23, 2015 7:52 pm

Jut eszembe - ezek szerint - "beégtél" önön magad előtt is.
Szégyelted...
velem is megtörtént de, nem megy.
Hogy kezdjek hozzá?
Már erre a tudatra "bepörgök".
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van! - Page 7 Empty Re: Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

Témanyitás by Admin Vas. Aug. 23, 2015 7:45 pm

Valójában az ösztönzött ebből az aspektusból történő megközelítésre, h az emberek nagy része - szabad szájú!
Feltételeznéd?
Én is az vagyok!
A kiszólásoktól nem vagyok mentesült!
És fáj, nincs aki megvenné tőlem, adnám ingyen is...
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van! - Page 7 Empty Re: Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

Témanyitás by Zoli Vas. Aug. 23, 2015 7:25 pm

Hihetetlen , de nem szoktam káromkodni . Volt idő amikor még igen , de miután rájöttem , hogy értelmetlen és azzal semmit el nem érhetek , egyik pillanatról a másikra leszoktam róla , akár a dohányzásról .
Mi történhetett ? Én úgy mondanám , hogy rájöttem , de aztán ki tudja ?  Ki tudja , hogy melyik gondolatunk a sajátunk és melyik az , amelyik valahonnan máshonnan érkezett ?
Zoli
Zoli

Hozzászólások száma : 4
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

Vissza az elejére Go down

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van! - Page 7 Empty Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

Témanyitás by Admin Vas. Aug. 23, 2015 6:21 pm

Kezdem az elborzasztóval!
-
A káromkodás és a káromlás is - (sajnálatosan) ima!
Beszéltél már erről?
Valakivel környezetedben?
Nem?
-
Nos, itt az alkalom - tegyük, gyarapítsuk ismereteinket!
Szerintem van mit adnod nékem - a tiédből!
Én sem vagyok írigy természetű...


A hozzászólást Admin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Aug. 24, 2015 10:03 pm-kor.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van! - Page 7 Empty Re: Ima, fohász, könyörgés...hála...és amid van!

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

7 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.