HIT ÉS REMÉNY
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Biblia - komment (látásod) "ablak" ...!

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

Biblia - komment  (látásod) "ablak" ...! - Page 2 Empty Re: Biblia - komment (látásod) "ablak" ...!

Témanyitás by Admin Szomb. Jún. 04, 2016 12:31 pm

Róm 8,1
Következőleg semmi kárhoztató ítélet nem [szól] azok ellen, akik a Felkent Jézusban vannak,

Róm 8,2
mert a Felkent Jézusban az élet Szellemének törvénye megszabadított téged a vétek és halál törvényétől.

Róm 8,3
Amire ugyanis a törvénynek nem volt képessége, mert a hús erőtlenné tette, azt [véghez] vitte az Isten, mikor a húsban a vétket elítélte [azzal], hogy a vétkes hús hasonmásában és a vétek miatt saját Fiát küldte el,

Róm 8,4
hogy a törvény igazságos követelései beteljesedjenek bennünk, akiknek járását-kelését nem a hús [vezérli], hanem a Szellem.

-
Nem vagyok történész, nagyon nem is bonyolódtam bele az akkori idők elemzésébe - mikor az Apostol ezekkel a szavakkal "igazgatta" a "gyülekezetet"!

Feltehetően, nem sokkal ezek után lett, következett be Róma társadalmának bukása és mint, a világ éhező oroszlánja kívánta kipótolni elveteműlt cselekedetével, vég napjait!
Tehát, a gyülekezet felkészítése megtörtént, Szellem által és pedig a Szent Szellem által.
Ezek az emberek nagy többségben - az arénában, a Colosseumban végezte be sorsát! - Tudatában voltak szinte bizonyos, a történelmi eseményeknek, napra készen - HITTEK!
-
Nem tegnap! Nem ma és nem holnap!
Az Apostol jelenléte hozta magával, az Ő küldetése - a "jövőt"!
A népek "szövetség kötéseiben" mert minden megköttetik és megoldatik - két hatalmas pont volt - jellemzően és kiemelkedő áldozatisággal.
Egyik az un. "aprószentek" rövid és véres szakasza valamint EZ a Colosseum- i!
Colosseum!
-
Talán, a történészek felkutatták, hányan vesztek oda talán, nem. De, tudjuk, az emberek felkentekké lettek, s az URAK URÁT DICSŐÍTVE HALTAK HALÁLT!
-
Szellemben jártak - Szent Szellem Dicsőséges Személyének Vezetése alatt!
-
Elgondolkoztató!
-
Ma! -
2016. 06. 04.-én is égbe kiáltó a szükség!
Tudható előre és várható, h a migráns kérdés lecsengéséig - mennyi nő és mennyi más személy - "vár" - várattatik arra a borzalmas pillanatokra  mikor, a bűn szelleme, ösztöne lihegi körbe, s próbálja elnyelni magába!
Felrobbannak vajon?
Megerőszakoltatnak vajon?
Lőfegyver által öletettnek meg?
-
Mit tartott eddig a kereszténység a fújtató izzó tüzébe - bambusz botot vagy kovácsolásra alkalmas fémet?
-
A Szent Szellem Személy szomorúságát feloldozó idő "elérkezett"!
-
Lehet vele egyet érteni és lehet - nem egyet érteni.....

Ámen. ... Hallelujah.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Biblia - komment  (látásod) "ablak" ...! - Page 2 Empty Re: Biblia - komment (látásod) "ablak" ...!

Témanyitás by Admin Vas. Május 22, 2016 4:52 pm

Róm 7,5
Mikor ugyanis a húsban voltunk, tagjainkban a vétkek szenvedélyei dolgoztak, amelyeket a törvény [váltott ki], hogy a halálnak teremjünk gyümölcsöt;

Róm 7,6
most azonban, hogy a törvény ránk nézve elvesztette hatályát, miután meghaltunk, megölve attól, ami lefogva tartott, új Szellemben és ne a régi betű [világban] végezzük szolgálatunkat.

Íme!
Itt a válasz a benső egyensúlyának megteremtésére.
De, hogyan is?
Én, az biztos, képtelen vagyok úgy ülni a hintába, h előbb utóbb erőt ne vegyen rajtam a szédülés. Megszédűlsz te is, hidd el!
A törvény fusztráló erejével húz vissza, s kifejezetten ügyesnek kell lenned jártadban nem utolsó sorban hosszanti járásodban!
Viszont a lélek átadása - egyszerű kiüresítése és pecsét alá helyezése - megtöri a "rég" hatalmát, hova tovább karon fog, s bevisz az örömbe, a kiegyensúlyozottság mezejére.
Gyűjthetsz - örömöket! Sikereket, önazonosságokat!
Gondolj bele - kérlek - miféle kosár ez, virág árús leszel, pompázol, illatozol!
Ha, nő vagy - akkor főleg előnyödre írható!
A társad, aki a férjed és apja gyermekeidnek, csak les rád, mint kisróka a lyukból, figyel mikor ugorhat rád - foghatja meg kezed, s csókolhatja azt, akár bele szerelmesedve!
-
Vagy?
Másra asszociáltál?
-
Rosszúl tetted!
-
Az úszövetség - mindenek szövetsége, adatott Zsidónak és nem Zsidónak, adatott keletre és adatott nyugatra, adatott mezőre és hegyekbe, nagy házba és kicsi házba, szerte szanaszét a nagy világba!
Nézz szét- feléd hagyott - e valamit!
-
Engem 27. éve kerűlt körbe és azóta van velem...

...legyen veled is!
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Biblia - komment  (látásod) "ablak" ...! - Page 2 Empty Re: Biblia - komment (látásod) "ablak" ...!

Témanyitás by Admin Szomb. Május 07, 2016 9:58 am

Róm 6,1
Mit mondjunk hát? Megmaradjunk a vétekben, hogy a kegyelmet megsokasítsuk?

Róm 6,2
Szó sem lehet róla. Vajon mi, akiket halálba vitt a vétek, élhetnénk-e még tovább ebben a [vétekben]?

Róm 6,3
Hát nem értitek, hogy.......
-
Azért ez elég velős - annak tekintetében, h mik merűlhettek föl a gyülekezet életében!
Gondoljuk végig - ez! - Az első század nagy horderejű "szellemi" változása amely az addigi "kultúrát" (???) dobta szemetes lapátra - ÉS! - Tette...bizony...
-
NEM "KIS" JELEKKEL + csodákkal!
-
Tehát, felfedezni vélem benne a "KORREKCIÓ" maszív hangsúlyosságát, figyelmeztetésben, a szeretet olyan ölelésében ami talán, még a mai napig is övezhetne bennünket!
-
EZ AZ ELSŐ SZÁZADI KERESZTÉNYSÉG!
-
VÉTKE!
-
A jelenlegi mocsár lehelletének émelyítő hatása, az idegen kúltúrák (???) tanok, ideológiák, elméletek, szokások, meggyökeresedése földünkön. - Országokba, városokba, otthonokba - családokba....."fejekbe"....  
A zsidó alapokat tagadó személéletek, "fundamentumokat" melyekre építhető  volna  - "azösszes-jó" - annak kikukázása, következmények nélkülisége, s a felelősség szétszedése ill. áthárítása az "áldozatokra"!
-
MERT!
Igen is kemény áldozatot hoz az aki tudja ezeket az ész érveket, s tűrni kényszerűl - "A" VILÁGTÓL" - nem egy esetben még a maga lelki ismeretétől is!
-
Totál nyomorúság!
Megaláztatás - szenvedés és naponkénti gyomorforgatás - VAGY FÁSÚLTSÁG! - ÉRZÉKETLENSÉG!
-
A "szavak", "hogykitérdekelnek" "A" MIGRÁNSOK!  ... ( most éppen ez hiszen, ez már nem egy kormányválasztási "játszma", ez a háború veszélye )))
-
A VÉSZ! - Szavai...

AZ! - IDÉZET - értelmezhetősége!
-
Bizony mondom; ti akik "papok" vagytok és vezetői a "nyájnak" - most van a reszketésetek (didergéstek)) ideje! - Lássátok meg mikor lelkeiteket felöltöztetitek a "hamisság" öltözékébe!
-
Eljő az a nap és órája! -
Mikor mezítelenűl állotok - Atyátok Előtt!


Jézus a Krisztus nevében!

Ámen. ... Hallelujah.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Biblia - komment  (látásod) "ablak" ...! - Page 2 Empty Re: Biblia - komment (látásod) "ablak" ...!

Témanyitás by Admin Hétf. Ápr. 25, 2016 1:11 pm

Róm 5,1
Miután tehát a hit alapján igazságosakká lettünk, legyünk békességben Istennel, a mi Urunk, a Felkent Jézus által,

Róm 5,2
aki által szabadon járulhatunk ahhoz a kegyelemhez, melynek révén állunk, és az Isten dicsőségének reménységével is dicsekedhetünk.

Róm 5,3
Sőt nem egyedül ezzel, hanem dicsekedhetünk a nyomorúságokkal is, miután tudjuk, hogy a nyomorúság állhatatosságot munkál,

Róm 5,4
az állhatatosság kipróbáltságot, a kipróbáltság reménységet.

Róm 5,5
A reménység pedig nem szégyeníthet meg, mivel Isten szeretete a nekünk adott Szent Szellem által ki van öntve szívünkbe,

-

Azt hiszem, nem csak gondolom - ezek az idézett gondolatok azok amelyek képesek az "ébredés" alapjáúl szolgálni!
Fundamentum!
A szeglet kő!
-
HIT!
-És nem utolsó sorban az Evangélium szentségének kibontása - megértésre - befogadásra és megtartásra.
A megtartás következésként újra a már felemlített Evangélium - a teljes Evangélium!
-
Úgy ki van ez találva - kérem, h nem született még ember aki kifogásolhatta volna!
Te, kedves olvasó!
Találsz - e benne értelmet?
-
Kövessed és bizony mondom; átváltozol, amint átváltozik a homok a kemencében, s lészen abból üveg!
TŰZ és ÜVEG!
-
Jahh, h törékeny?
-
Hát, ne ejtsed el - kérlek, fogjad!
Becsűld meg!
Néked adatott, edény az és töltsed tele, csordúltig!
-
MA!
MÉG SZABAD!
ÍGY CSELEKEDNED!
-
Holnap? - Ki tudja...holnap talán, az idegen hordák előtt hajlongsz ha, nem Isten előtt hajolsz!
Valaki előtt!
Csak kell - hajlongani!

Az egód?
Az! - Kérlek igen kevés, az csak a pusztulásba visz!
Netán, már az vagy, lelkedben sorvadt, megnyomorított, szabadságot nélkülöző!
Szabadság! - Ki vagy te nékem? - Ki? - Melyet addig látott a föld míg keresztre nem feszítették! - Szabadság!
Szabadság! - JÖJJ A SZÍVEMBE!
Mond;...jöjj a szívembe......


Ámen. ... Hallelujah.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Biblia - komment  (látásod) "ablak" ...! - Page 2 Empty Re: Biblia - komment (látásod) "ablak" ...!

Témanyitás by Admin Kedd Ápr. 05, 2016 10:40 am

Róm 4,7
Boldogok azok, akiknek törvénytiprásait elengedték, és vétkeiket elfedezték.  

-
Meg kell mondjam ez a szó, hogy "tiprás" - bizony az én lelkületemnek - "nemsemmi"!
Nem tudom ki miként van vele de, valószínű itt, igen nagy "mocsokról"  tudósít a biblia, s a képzelő erőm elvisz a kiterített, vérbe fagyott, legyilkolt ember hús testéig amely a gonoszság által kivetkőzött immáron és az "enyészeté"! -
Rohad!
-
A "szellemi lények" alakzata sem lehet más, till. "A" rohadás képies formája, a totális vég!
Tipró pusztító vég! - Két fázisban!
Mondjuk a "rák" burjánzása, s aztán a kifejlettsége, a férgektől hemzsegő bomlás!
-
Bűn - maszívan kapaszkodok, s ezt jobb ha tudod!
Jézus Krisztusba!

-
Van, hogy fel is kiáltok; Uram Atyám, s Fiú, Te Megváltó és Szent Szellem - MINDENT VAGY SEMMIT!
-
Nem őrűltem meg elaprózni!
-
Te!  - Kedves és "nyájas olvasó"?
-
Hol tartsz most....?
Éppen? - Piszkálgatod mutató ujjaddal?

Erszényedben - az "aprókat"?

-

Ámen. ... Hallelujah.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Biblia - komment  (látásod) "ablak" ...! - Page 2 Empty Re: Biblia - komment (látásod) "ablak" ...!

Témanyitás by Admin Szomb. Márc. 12, 2016 2:36 am

Róm 3,19
Tudjuk pedig, hogy mindazt, amit a törvény mond, azoknak mondja, akik a törvény [hatálya alatt élnek], hogy minden szájat betömjön, és az egész világ Isten kárhoztatása alá essék.

Róm 3,20
Ezért olyan tettek, melyekkel a törvényt [akarja] betölteni, egy hús igazságos voltát sem bizonyítják [Isten] előtt, mert a törvény [csak] a vétek felismerését [nyújtja].

-
Kárhoztatás!
Kárhoztatás szó jelentése - nekem - előre vetített - "állapot kép"!
És egyáltalán nem jó sejtésem van felőle!
Nektek?
-
A második mondat jelentősebben reflektál - Isten mindenkori Igazságára és (meg) ítélésére, azaz a cselekedetek szerint történő és kifejezhető emberi jóságra!
Emberi jóság?
"Hús"! - A "hús" tehát a test és annak kívánalmai ill. ennek tükrében, az egyén kinyílvánítása, elméjének, tudatának javaiból avagy érdekeiből! Talán még "A" "kényszereiből" "IS"!
Gyakorlatilag - mindene "ratyi" - a törvény mint olyan, az ő számára zsinórmérték volna, ha! - Betartaná!
De, nem tudja betartani minél fogva "kárhoztatás" a sorsa - lehelletének végső pillanatáig!
Jaah, h akkor mért ez a nagy és feneketlen cécó?
-
Döntsd el TE!
-
Én úgy ítélem meg a látottak és hallottak no, meg a leírtak alapján - Isten, Aki a Magasságokban lakozik - Bölcs és Féltőn Szerető Isten!
Hova tovább, tételesen pedig, okkal alkot ilyetén törvényt - Ó és ÚJ SZÖVETSÉGEKET - nem felűl bírálva Önön Magát de, az esély egyenlőséget biztosítva, azoknak, akik kívánnak valamely élet tapasztalatból - "betérni"- "megtérni" - Hozzá!
-
Nem!
Nem annyira vakarászós ez és nem is elmebetegség csak és csupán gondolj arra, mi volt, mi van, s mi lészen a reánk váró közeli és távoli jövőben!
Érted?
-
Népek özönlenek ide oda, s ha nem teszik - helyileg bocsátkoznak háborús szórakozásokba, öldöklésbe, erőszakosságba - "főt hajtva" - a "kárhoztatásnak"!
-
A BIBLIA!
A KÖNYVEK KÖNYVE!
-
Nem tanúlhattál apádtól és anyádtól?
-
Tanúlj abból ami - VAN!
A VAGYOK! AKI VAGYOK! - IHLETTE!
-
Számodra......

Ámen. ... Hallelujah.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Biblia - komment  (látásod) "ablak" ...! - Page 2 Empty Re: Biblia - komment (látásod) "ablak" ...!

Témanyitás by Admin Szomb. Feb. 20, 2016 9:33 am

Károli fordítás

Zsolt. 142. rész

1. Dávid tanítása; imádság a barlangban létekor.
2. Fenszóval hívom az Urat, fenszóval könyörgök az Úrhoz.
3. Kiöntöm előtte panaszomat, kitárom előtte nyomorúságomat,
4. Mikor elcsügged bennem a lelkem. Te pedig tudod az én ösvényemet, hogy az úton, a melyen járok, tőrt hánytak elém.
5. Tekints jobbra és lásd meg, hogy senki sincsen, a ki ismerne; nincsen számomra menedék; senki sem tudakozódik felőlem.
6. Hívlak téged, oh Uram; s ezt mondom: Te vagy oltalmam és örökségem az élőknek földén;
7. Figyelmezz esedezésemre, mert igen nyomorult vagyok! Szabadíts meg engem üldözőimtől, mert hatalmasabbak nálamnál!
8. Vezesd ki lelkemet a börtönből, hogy magasztaljam a te nevedet! Az igazak vegyenek engem körül, mikor jól teszel majd velem.

-

Dávid.
Aki legyőzte Góliátot. - "Nyafog"!
-
A józan ész lelkünk - szellemünk egyensúlyában elengedhetetlen eszköz a cselekvésre.
Dávid viaskodott, az sem lehetetlen, h félt, s ha tehette volna, láthatatlanságban töltötte "volna" ezt az időszakot.
Tehát, a "törvény" kebelén ringattatta magát, vetni és aratni készült "fohászában"!
-
Nekünk, az újszövetségi embereknek, Jézus elszenvedett keresztre feszítésének árán, út nyílott, a kérések átformálására - hittel!
A HIT!
A nem látható dolgokban történő erős bizalom, tudva azt, h ami lészen - az Isten Adománya!
Ingyen! - Kegyelemből!
-
Az "ingyééé" kifejezés a kegyelem szó előtt - óriási erővel rendelkező tény közlés, till.!
TE! Kedves olvasó és ha, akadna még ezer és tízezer olvasó - MINDŐTÖK - részesedhetne, az ő saját hite által, az Isten-i javadalmakból!
Hogy mi az?
-
Nos, azt néked kell tudni!
-
Csendesedjél el!
Én is így teszek hiszen, magam se vagyok különb - "a Deákné vásznánál"!
-
Akkor kezd velem így;

Atyám! ....(szünet)...elcsendesedtem Előtted!...És figyelek most már rád is kérelmeim után. ... Értem, hogy növeled bennem a HIT erényeit amelyek bizony - hálát és köszönetet és mindezekkel tiszteletet jelentenek nékem!.......-> stb......
-
Atyám.

Ámen. ... Hallelujah.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Biblia - komment  (látásod) "ablak" ...! - Page 2 Empty Re: Biblia - komment (látásod) "ablak" ...!

Témanyitás by Admin Csüt. Feb. 18, 2016 6:20 pm

Csia fordítás.

Róm. 2.- ...(....)

ha a törvényből nyert oktatás alapján mérlegelni tudod az eltérő [ ítéleteket,]  

Róm 2,19
ha elhitetted magaddal, hogy vakok vezére, sötétségben levők világossága,  

Róm 2,20
esztelenek nevelője, kiskorúak tanítója vagy, mivel a [ mózesi] törvényben bírod az alakba öntött ismeretet és igazságot,  

Róm 2,21
hát akkor éppen te, aki tanítasz, nem tanítod magadat? Ki azt hirdeted: ne lopj, lopsz;  

Róm 2,22
ne törj házasságot, házasságot törsz? Ki utálod a bálványokat, templomot fosztogatsz?  

Róm 2,23
Ki a törvénnyel dicsekszel, a törvény áthágásával gyalázod meg az Istent? ......(.....)


-
Az egyház tevékenysége - éppen a napokban - szinte, hívalkodóan beszél önön magáról.
A karizmatikus kis egyházak - saját ébredésük bűvkörébe történő tevékenysége hasonlóan  beszél önön magáról.
-
Tanítók!...(vallást)

...látásomban láttam egy enyhe ívű falat, hatalmast, sok ember egymás vállain sem érte volna - tetejét.
ezen nagy és erős fal közepén volt a hatalmas és erős nagy nehéz kapu, törhetetlen - mely belűlről - lassan bezárúlt.
-
a kapuhoz álltam közel, kinn, s zokogtam és sírtam és nagy-nagy fájdalom szaggatta testem és lelkem.
mikor elmém érezte még - e "kíntól" is jobban; "az időt"
-
Tanítók!...(hitet)
-
A "Bárány" vérével megszentelt teljes igazságot "tanítsátok"!
-
Tanítók!...(reményt)

Térjetek meg mert a nép; "megtéretlen"!
-
Az - Idő! - Ezt kívánja....- igen!

EZT KÍVÁNJA!

Ámen. ... Hallelujah.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Biblia - komment  (látásod) "ablak" ...! - Page 2 Empty Re: Biblia - komment (látásod) "ablak" ...!

Témanyitás by Admin Vas. Feb. 14, 2016 4:29 pm


Károli.

Zsoltárok könyve 23. rész

 1. Dávid zsoltára. Az Úr az én pásztorom; nem szűkölködöm.
 2. Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.
 3. Lelkemet megvidámítja, az igazság ösvényein vezet engem az ő nevéért.
 4. Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy; a te veszsződ és botod, azok vigasztalnak engem.
 5. Asztalt terítesz nékem az én ellenségeim előtt; elárasztod fejem olajjal; csordultig van a poharam.
 6. Bizonyára jóságod és kegyelmed követnek engem életem minden napján, s az Úr házában lakozom hosszú ideig.

..."a te vessződ és botod,"

Egy pld.-val illusztrálom;

alkalmam volt hallani, (nem füleltem) amikor a fiatal asszony - így imádkozott -> "Isten az égben, kérlek vedd már el Józsi iszákosságát mert teljesen tönkre teszi az életünket, félnek a gyerekek és félek én magam is"...stb. !!!
-
Ne feledjük a Zsoltár az Ószövetségben íródott, kornak és vallási szemléletnek megfelelően......(szövetség<>testamentum)...
A "törvény" adta az Igazságot (szabadulást) és a lelki ismeret volt ugyan a motorja a törvényben járásnak de, összességében - minden és mindenki ennek hajtott fejet ...(vagy nem).

Ez a "bot és a vessző"! - ÉS! Bizony az ma is annak, aki sem az egyik és sem a másik szövetségnek - SEM - KÉPES ALÁ VETNI MAGÁT!
-
Az Újszövetségben - a hit által ill. kegyelemből - oldás és kötés jelenik meg!
A hit - ebben a vonatkozásában - "Istené"!
Gondoltad volna vagy sem - a hit - adomány! - Mikor is már a tiéd!
-
Tehát!
Aki "Jóska" "megjobbulásáért imádkozik" - annak a személynek valamely formátumában kapcsolódnia kell ehhez a fundamentális jellegű ponthoz - AVAGY BOTTAL és VESSZŐVEL ÉL - ÉLETE VÉGÉIG! - ANNAK UTOLSÓ PILLANATÁIG!
-
Ezért szövetség!
"Jóska" - nem árú tárgya, nem per tárgya, sem nem kívánság és stb...- JÓSKA -> "rab" - igás, a gályán evez szörnyű módon!
-
AZ ASSZONY HELYÉNVALÓ IMÁJA - egy valóságos szövetségi formában, azaz a szabadulás lehetőségét feltáróan ez volna; ATYA ISTEN! - GONDVISELŐ ISTEN ATYA!
-
LEGYEN MEG A TE AKARATOD!...Ámen! .......(Ámen= igen-úgy legyen! )
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Biblia - komment  (látásod) "ablak" ...! - Page 2 Empty Re: Biblia - komment (látásod) "ablak" ...!

Témanyitás by Admin Vas. Feb. 14, 2016 3:31 pm

A "Wikin" rengeteg információt találsz a bibliáról!

Kis "unicumnak" ide citáltam ezt a "statisztikát"!!

Th. H. Horne anglikán teológus 1818-ban megjelent könyvében (Introduction to the Critical Study and Knowledge of the Bible, London, 1818)[10] a hivatalos angol szöveg alapján a következő statisztikát készítette:
A Bibliában foglaltatik

Ószövetség              Újszövetség                 Összesen
Könyv -39                 - 27                                     - 66
Fejezet -929              - 260                                     - 1 189
Vers -23 214             - 7 959                                  - 31 173
Szó -593 493            - 181 253                                - 774 746
Betű -2 728 100        - 838 380                                 - 3 566 480

További számításai alapján az Ószövetség legrövidebb verse a Krónikák első könyve 1,25. (Héber, Peleg, Reú), az Újszövetségé pedig János evangéliuma 11,35. („És Jézus könnyezett.”) Ezsdrás könyve 7. az angol ábécé minden betűjét tartalmazza az o kivételével. Az „és” kötőszó az Ószövetségben 35 543-szor, az Újszövetségben 10 684 ízben fordul elő.[11] .......

-

Amikor kezembe vettem a bibliát - eléggé "szomjas" voltam a tartalmára.
Egyszerűen azt kértem( Istentől) nagy általánosságban ha, "ténylegesen létezel ott fönn, legyél szíves és nyisd már ki számomra az értelmét"!
Eddig nem esett kétség bennem!
-
Talán, mondhatom neked is kedves olvasó - történjen veled hasonlóan!


Ámen. ... Hallelujah.


A hozzászólást Admin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Feb. 14, 2016 8:13 pm-kor.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Biblia - komment  (látásod) "ablak" ...! - Page 2 Empty Biblia - komment (látásod) "ablak" ...!

Témanyitás by Admin Vas. Feb. 14, 2016 11:57 am

Üdvözöllek!
-
Itt lehetőséged nyílik kommentelni a Bibliát ill. idézetedet!
-
Tedd bátran!
Szabad!
Méltó keretek között!

Békesség!


A hozzászólást Admin összesen 7 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jún. 04, 2016 3:12 pm-kor.
Admin
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 494
Csatlakozás ideje : 2015. Aug. 23.

https://hitesremeny.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Biblia - komment  (látásod) "ablak" ...! - Page 2 Empty Re: Biblia - komment (látásod) "ablak" ...!

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.